SON DAKİKA :
Ahi Orisyad

Android arabaya bindi

27 Haziran 2015 Cumartesi, 09:55

‘Android işletim sistemi önce cebimize, sonra da arabamıza girdi. Hyundai’de yeni aracı Sonata’da Android Auto işletim sistemini kullanmaya başladı.

Akıllı telefonlar her geçen gün dah ada akıllanıyor, PC dünyası her geçen yıl daha güçlü donanımlara kavuşuyor ama araba sektöründe halen silecek sensörü, lastik basınç sensörü seviyesindeyiz… Cebimizdeki telefonlarda uzay çağı yaşanırken; kullandığımız araçlarda dijital klima olmasına seviniyoruz. Kısacası otomobil sektöründe teknoloji halen 1920’lerde kalmış gibi görünüyor.

Geçmiş zaman eki kullanıyoruz lakin Hyundai yeni nesil Sonata modelinde Google’ın geçtiğimiz yıl tanıttığı Android Auto‘ya destek verdiğini duyurdu. Aynı aracın Apple CarPlay‘li modelinin olup olmadığını ise şimdilik bilmiyoruz.

Hyundai Sonata’da bulunan 7 inç multi medya ekranı kullanarak telefonunuzu bluetooth yoluyla araçla eşleştirmeniz gerekiyor. Google Play’den kuracağınız uygulama ile telefonunuzdan arabanın multi medya sistemine ulaşabilecek ve kontrol edebileceksiniz.

Yazının devamını okumak için tıklayın

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım Tasarım Army Design
viagra al