SON DAKİKA :
Ahi Orisyad

Aralık Sergisinin Açılışı Gerçekleştirildi

22 Aralık 2017 Cuma, 11:39

Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Ordu Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nin işbirliği ile düzenlenen Aralık sergisinin açılışı Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şevket Metin Kara ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kürşat Korkmaz tarafından gerçekleştirildi.

Marmara Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Yalova Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi gibi Türkiye’nin önemli üniversitelerinden fotoğraf sanatıyla ilgilenen akademisyenlerin çalışmalarının yanı sıra Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü, Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü ile Sinema ve Televizyon Bölümü ve Ulubey Meslek Yüksekokulu Gazetecilik ve Habercilik Bölümü akademisyenlerinin eserleri de yer aldı.

Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kürşat Korkmaz, “Marmara, Ege, Yalova, Ondokuz Mayıs gibi birçok üniversite ve bireysel katılımcı fotoğraflarıyla bu sergide yer aldı. Güzel Sanatlar Fakültesi ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun ortaklaşa düzenlediği bu sergiyi her yıl bu dönemde açmayı planlayarak geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ş. Metin Kara, “Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öncülüğünde 5 üniversitenin katkısıyla hazırlanan bu fotoğraf sergisini gezmekten dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Sanata ve sanatçıya gereken değeri ve önemi veren toplumlar dünyada daha saygın yer edinmektedirler. Ordu Üniversitesi olarak bu misyonu yerine getirmek için üzerimize düşen görevi fazlasıyla yapıp sanatı toplumun her kesimine ulaştırma yolunda elimizden geçen çabayı göstereceğiz. Bu serginin burada düzenlenmesine öncülük eden Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğümüzü kutluyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım Tasarım Army Design
viagra al