SON DAKİKA :
Ahi Orisyad

Vali Yavuz, Tayini Çıkan Mülki Amirleri Onuruna Veda Yemeği Düzenledi

31 Ağustos 2017 Perşembe, 20:22
Vali Seddar Yavuz, 20 Ağustos 2017 tarihli ve 30160 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İçişleri Bakanlığı’nın Atama Kararnamesi ile başka illere ataması yapılan mülki idare amirleri onuruna veda yemeği düzenledi.
Padya Otel’de gerçekleştirilen veda yemeğine, Vali Seddar Yavuz, Vali Yardımcıları Mehmet Erhan Türker, Ekrem Yaman, Turgut Subaşı, Fatih Görmüş, Ahmet Arık, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer ile ilçe kaymakamları katıldı.
Veda yemeği programında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz,  mülki idare amirleri olarak görev yaptıkları süre içinde icra ettikleri görevi her şeyin üzerinde tuttuklarını söyledi. Yavuz, “Ömrümüzü vakfettiğimiz, vatana ve millete sunduğumuz bu hizmet, doğası gereği güzel ülkemizin her bir yerinde çalışmamızı gerektiriyor. Yurdumuzun neresi olursa olsun çalışmaktan, milletimize hizmet etmekten kıvanç duyarız. Ben 28 yıllık görev sürem boyunca, tüm gayretimle vatanıma, milletime hayırlı işler yapmak üzere çalıştım. Siz değerli meslektaşlarımla da Ordu’da da inşallah güzel hizmetler yapmak için gece gündüz demeden çalışacağız” dedi.
Mülki idare amirliği mesleğinin insanın kendisini sürekli geliştirmesini, haftanın her günü, günün 24 saatini özveri ile çalışmayı gerektiren bir meslek olduğunu dile getiren Vali Yavuz, “Umuyorum ki, ilimizden iyi tecrübelerle, güzel intibalarla ayrılıyorsunuz. İnşallah yeni görev yerlerinizde de burada olduğu gibi başarılı çalışmalara imza atarsınız. Gittiğiniz her yer kutsal vatan toprağı, hizmet edeceğiniz kişiler de Aziz Türk Milletidir. Vatandaşımızla irtibatınızı iyi kurmak, iyi bir iletişim içinde olmak durumundasınız. Görevinizde en iyi olmanın gayretini gösteriniz. Yeni görevinizde siz kıymetli meslektaşlarıma üstün başarılar diliyor, sağlık ve mutluluklar temenni ediyorum” diyerek, konuşmasını tamamladı.
Tayini çıkan mülki idare amirleri adına konuşan İl Hukuk İşleri Müdürü, Vali Yardımcısı ve Gülyalı Kaymakam Vekili Mehmet Erhan Türker, “Sayın Valimizin Ordu’da göreve başladığı andan itibaren yaptığı uygulama ve idare biçimini, mesleğimizin gerektirdiği bir yönetim biçimi olarak değerlendiriyorum. Devletimizin, bu şekilde çalışan mülki idare amirlerine ihtiyacı var. Sayın Valimizle birlikte çalışmaktan onur duydum, mutluluk duydum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ve yemeğin ardından Vali Seddar Yavuz tarafından Mersin’in Aydıncık Kaymakamlığına atanan İl Hukuk İşleri Müdürü Mehmet Erhan Türker, Aksaray’ın Ortaköy Kaymakamlığına atanan Vali Yardımcısı Fatih Görmüş, Samsun’un Asarcık Kaymakamlığına atanan Çaybaşı Kaymakamı Fatih İzmir ile Mardin Vali Yardımcılığına atanan Mesudiye Kaymakamı Mehmet Uslu’ya birer teşekkür plaketi verildi.
Öte yandan, İçişleri Bakanlığı’nın Atama Kararnamesiyle, İstanbul-Bakırköy Kaymakamı Adem Öztürk Ordu Vali Yardımcılığına, Bolu-Mengen Kaymakamı Hasan Günaydın Akkuş Kaymakamlığına, Çankırı-Şabanözü Kaymakamı Cevdet Bakkal Mesudiye Kaymakamlığına, Aksaray Kaymakam Adayı Faruk Doğru ise asaleten Korgan Kaymakamlığına atandı. Ataması yapılan mülki idare amirleri önümüzdeki günlerde yeni görev yerlerinde görevlerine başlayacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım Tasarım Army Design
viagra al