SON DAKİKA :
Ahi Orisyad

ŞARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANILACAK

18 Aralık 2017 Pazartesi, 09:36

Tarihin en soğuk Savaşı Sarıkamış harekatının 103. Yıl dönümünde Sarıkamış’ta şehit olan 60 bin Mehmetçik anısına Ordulu Gençler 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylasında saygı nöbeti tutacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından destekleri ile Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılacak anma programında 90 genç çadırlarda 60 bin şehit için saygı nöbeti tutacak.

4 Ocak 2018 Perşembe günü saat 20:00’da başlayacak saygı nöbeti ve Anma Programı Saygı Duruşu, İstiklal Marşı, Kuran’ı Kerim Tilaveti, gençlerin gözünde Sarıkamış’ın anlatımı, Sarıkamış Şehid’i torunlarından Mehmet Torunoğlu’un konuşması, protokol konuşmalarının ardından sanatçı Mustafa Bülbül Sarıkamış Türküsünü seslendirecek. Sarıkamış şehitleri için yapılacak duanın ardından Şehitler için saygı nöbeti başlayacak. Sabah namazına kadar sürecek nöbet namazın kılınması İle birlikte yapılacak dua İle sona erecek.

22 Aralık 1914 tarihinde başlayan Sarıkamış harekatı 18 gün sürüp 9 Ocak 1915 tarihinde sona ermişti. 60 bin’e yakın Osmanlı askeri donarak ve hastalanarak hayatını kaybettiği Tarihin en soğuk savaşının üzerinden 103 yıl geçti.

HABER MERKEZİ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım Tasarım Army Design
viagra al