SON DAKİKA :
Ahi Orisyad

Kumru İlçemizde Süt Hijyeni Kursu Düzenlendi

04 Ocak 2018 Perşembe, 09:17

Genç nüfusun tarıma kazandırılarak, tarımsal gelişmeleri takip eden, bilinçli üretim yapan, aldığı eğitimi uygulayan, modern üretimin gereklerini yerine getiren çiftçilerin yetiştirilmesi ve yaşadıkları ortamda örnek birer çiftçi olmaları amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin işbirliği, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün desteği ile “Tarımsal Nüfus Gençleşiyor.” Projesi kapsamında Kumru İlçemizde 32 saat süreli “Süt Hijyeni Kursu” düzenlenmiştir.

Kumru İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İşkur, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Kumru Ziraat Odası işbirliğinde Kumru Ziraat Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen kursa ağırlıklı olarak şehirde ve kırsalda ailenin yapıtaşı olan ve kalkınmanın temel eşiğini oluşturan kadın kursiyerlerimiz katılmıştır. Kurs boyunca düzenlenen  eğitimlerde; hayvanlarda sağım, besleme, hastalıklardan korunma, ahır hijyeni, buzağı bakım ve besleme ile buzağı ölümlerinin önüne geçilmesi için alınması gerekli önlemler anlatılmıştır.

Düzenlenen kursa 26 çiftçimiz katılmış olup, kursiyerlerimizin tamamı kursu başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmışlardır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım Tasarım Army Design
viagra al