SON DAKİKA :
Ahi Orisyad

KONAK – ULUBEY İSALE HATTI YENİLENİYOR

12 Eylül 2017 Salı, 13:11
Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, Gölköy ilçesi Konak Mahallesi’nden Ulubey ilçesine içme suyu ulaşımını sağlayan 23 bin 838 metrelik isale hattını yeniliyor.
YENİLENEN HAT GENİŞ BİR BÖLGEYE HİZMET VERECEK
Konak Mahallesi’nde bulunan su kaynaklarından Ulubey ilçesi arıtma tesisine kadar uzanan içme suyu isale hattı, uzun yılların tahribatından dolayı sağlıklı bir şekilde su iletimi sağlayamıyordu. Ulubey ilçe merkezi ile birlikte Oyumgürgen, Elmaçukuru, Kardeşler ve Şahinkaya gibi birçok köyden mahalleye dönüşen yerleşim merkezlerinin de su ihtiyacını karşılayan ana isale hattının yenilenmesi için OSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından çalışma başlatıldı.
İSALE HATTININ 4 BİN 130 METRESİ YENİLENDİ
İki etap hâlinde yürütülen çalışmaların ilk etabında Şekeroluk Mahallesi’ne 500 m3lük içme suyu deposu inşa edildi ve ardından bu depo ile Ulubey İçme Suyu Arıtma Tesisi arasında kalan 14 km’lik hat yenilendi. İkinci etapta ise Konak Mahallesi ile Şekeroluk Mahallesi’nde bulunan 500 m3lük depo arasındaki isale hattının yenileme çalışmalarına başlandı. Toplam 23 bin 838 metre uzunluğundaki hattın 4 bin 130 metresi yenilenirken, geriye kalan kısımdaki çalışmalara ise devam ediliyor.
Ayrıca sürdürülen proje kapsamında su kaynaklarının düzenli bir şekilde depolanarak hatlara akmasını sağlayacak şekilde 1 adet su alma yapısı ve 4 adet kaptaj inşa edilecek. Proje tamamlandığında toplam 37 bin 838 m içme suyu hattı yenilenerek bölge halkına hizmet verecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım Tasarım Army Design
viagra al