SON DAKİKA :
Ahi Orisyad

BÜYÜKŞEHİR IŞIKLANDIRIYOR, ORDU GÜZELLEŞİYOR

13 Eylül 2017 Çarşamba, 15:09
İlin tarihi ve mimari dokusuna ait eserler, Ordu Büyükşehir Belediyesinin yaptığı ışıklandırma çalışmaları sayesinde geceleri farklı bir güzelliğe bürünerek dikkatleri üzerine çekiyor.
GÜNDÜZ GÜZEL, GECE BİR BAŞKA GÜZEL
Büyükşehir Belediyesi, şehrin kültürel mirasını oluşturan tarihi ve mimari eserleri, gündüz olduğu kadar gece de ön plana çıkarabilmek amacıyla dış cephe ışıklandırma çalışmalarına devam ediyor. Altınordu’daki Ulu Camii ve Mostar Köprüsü ile Perşembe’de bulunan Merkez Camii de yapılan son çalışmalarla birlikte geceleri farklı bir görünüme kavuştu. Işıklandırma için düşük enerjiyle çalışan tasarruflu aydınlatma sistemleri kullanılırken, yapıların tarihi ve mimari özelliklerine zarar vermeden gerçekleştirilen uygulama, vatandaşlar tarafından da büyük bir ilgiyle karşılandı.

KENTİN TARİHİ VE SİMGESEL DEĞERLERİ IŞIKLANDIRILIYOR

Büyükşehir tarafından daha önce de Altınordu ilçesinde Yalı Camii ve OBBKT Binası,  Fatsa’da Hacı Hulusi Camii ve Gölbaşı Camii ile Ünye ilçesinde Saray Camii gibi birçok mekânda dış cephe ışıklandırması yapılmış ve bu çalışmalar halkın beğenisini kazanmıştı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım Tasarım Army Design
viagra al