SON DAKİKA :
Ahi Orisyad

61 Personelimiz İle Sözleşme Yenilendi

05 Ocak 2018 Cuma, 09:58

​İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B statüsünde görev yapan 61 sağlık ve teknik personelimiz ile sözleşmeler yenilenerek imzalanmıştır.

İl Müdürlüğümüz konferans salonunda gerçekleştirilen törene İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Kemal YILMAZ, Şube Müdürleri ve sözleşmeli personeller katılmıştır. Törende bir konuşma yapan İl Müdürümüz Kemal YILMAZ; “2017 yılı biz tarım çalışanları açısından yoğun bir yıl olarak geride kaldı.  Tüm personelimiz mesai mefhumu gözetmeksizin yıl boyu çalıştı. Hatta yılın son 2 tatil günü dahi çalışan personellerimiz vardı. Ben öncelikle bu üstün gayretlerinden dolayı bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gerçekten yoğun bir zamanı birlikte yaşadık.

Bitkisel üretimle ilgili birçok alanda güzel çalışmalar gerçekleştirdik. Her ilçemizde fındıkta verim ve kaliteyi artırdığımız örnek bahçeler oluşturarak fındığın başkenti Ordu’da dekara 300-400 kg verim alınabildiğini ve fındık üretiminde örnek alınan il olabileceğimizi tüm kamuoyuna göstermiş olduk. Diğer taraftan hayvan kayıtlarının güncellenmesi amacıyla Bakanlığımızın çıkarmış olduğu af dolayısıyla 2017 yılında 31 Aralık’a kadar hayvan güncellemeleri bizim için çok önemli bir iş olarak karşımıza çıktı ve bu işin de gereğini yerine getirdik. Bazı ilçelerimizde bizzat kendim de denetimlere iştirak etmek suretiyle güncelleme çalışmalarını yakinen takip ettim. Büyük oranda güncelleme çalışmalarında başarıyı yakaladığımızı, hayvan mevcudumuzu net bir şekilde ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Yine hayvancılık sektöründeki en önemli sorunlardan birisi olan buzağı ölümlerini azaltmak amacıyla Bakanlığımız talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı başlattık. Buzağı ölümlerini en aza indirmek ve  her işletmede yılda ortalama bir inekten bir buzağı almayı hedefimiz olarak belirledik. Hayvancılıkta en önemli ve maliyetli girdi olan yem bitkisi ekilişini yaygınlaştırmak amacıyla proje ve çalışmalar yaptık.  İlçelerimizde atıl vaziyette bulunan tarım arazilerimizi yem bitkileri ekerek değerlendirdiğimizde ilimiz hayvancılığına çok büyük bir katkı sağlayacağı inancındayım. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2017 yılında da Müdürlüğümüz görev alanına giren gıda denetimleri, eğitim-yayım çalışmaları, aşılamalar, su ürünleri denetimleri ve daha birçok konuda üzerimize düşen görevleri layıkıyla yerine getirdik.

Bizler Mühendis ve Veteriner Hekimler olarak yapacağımız çalışmalarla örnek olacağız. Artık bize düşen bu süreçte en iyisini en kalitelisini ortaya koyup farkımızı hissettirmek olacaktır. İnanıyorum ki sizlerle daha güzel işler yapacağız. Tarım alanında örnek olacak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Bizim hedefimiz bu ilin ekonomisine en yüksek katkıyı sağlamaya çalışmaktır. Ben 2017 yılı içerisinde yapmış olduğunuz çalışmalar için sizlere teşekkür ediyor, 2018 yılında hepimizin mutlu, sağlıklı, güzel günler görmesini temenni ediyorum. Bugün burada imzalayacağımız sözleşmelerin de siz değerli meslektaşlarıma ve Ordu tarımına hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek sözlerini sonlandırmıştır.

İl Müdürümüz Kemal YILMAZ’ın konuşmasının ardından Mühendis ve Veteriner hekimlerden oluşan 61 personelimizle sözleşme imzalanmıştır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım Tasarım Army Design
viagra al