SON DAKİKA :
Ahi Orisyad

GİRİŞİMCİLİK KURSU TAMAMLANDI

08 Eylül 2017 Cuma, 13:29
Ordu’da girişimciliğin yaygınlaşması ve girişimci sayısının artması amacıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) bünyesinde açılan girişimcilik kursu tamamlandı.
BAŞKAN YILMAZ, “GİRİŞİMCİ SAYISINI ARTIRMAK İSTİYORUZ”
Ekonomiye ve istihdama katkı sağlayacak faaliyetlere önem verdiklerini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Düzenlediğimiz kurs ile ilimizde girişimcilik kültürünü yaymak ve yeni girişimcilerin ortaya çıkmasına yardımcı olmak istiyoruz. Bu anlamda kursumuzu başarıyla tamamlayan arkadaşlarımızın açacakları işletmelerin ilimiz ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.
“75 GİRİŞİMCİYE EĞİTİM VERİLDİ”
Başkan Yılmaz, 3 grup hâlinde düzenlenen kurslarda 75 kişiye eğitim verdiklerini belirterek, “İŞKUR İl Müdürlüğü ile düzenlediğimiz kurslarda, kendi işini kurmak isteyen 75 kursiyerimize temel girişimcilik eğitimi verdik. Kendi işinin patronu olmak isteyen girişimci adaylarımız, 32 saat süren kursta iş hayatına atıldıklarında karşılaşabilecekleri engelleri nasıl aşabilecekleriyle ilgili çok önemli bilgiler kazandı. Yeni iş alanları geliştirmeyle ilgili eğitimlerin verildiği kurslarımızda girişimciler, bir işletmeyi kurmak ve geliştirmek için gerekli olan başarılı ve uygulanabilir bir iş fikri belirleme, işletme çeşitleri, çalışma programı hazırlama, iş kurma, işletmeyi geliştirme ve iş hukuku konularında bilgi sahibi oldu” diye konuştu.
KENDİ İŞİMİZİ KURMAK İSTİYORUZ
Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler, sertifikalarını aldıktan sonra hibe veya geri ödemeli kredi desteğinden faydalanarak kendi işlerinin patronu olmak istediklerini belirtti. Ordu ilinin ekonomik yapısına ve ihtiyaçlarına göre iş projesi hazırlayacaklarını ifade eden kursiyerler, “Bu eğitimler sayesinde kendi işimizin patronu olabileceğiz. KOSGEB’den alacağımız destekle iş yeri ya da küçük bir tesis açarak hem üretmeyi hem de insanımızın istihdam edilmesini sağlayacağız. Bu imkânın bizlere tanınmasında katkısı olan tüm yetkililere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Eğitim programını başarıyla tamamlayan kursiyerler, “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi” almaya hak kazandı. Girişimci adayları, bu belge ile “KOSGEB Yeni Girişimci Desteği”ne başvuruda bulunarak 50 bin TL’ye kadar hibe veya 100 bin TL’ye kadar kredi desteklerinden faydalanabiliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım Tasarım Army Design
viagra al